TeleWeek #75 – Jeszcze Nie Koniec Windows 10 Mobile, Redmi K30 Nie Ma Otworu, Nowy Tryb w Mapach Google

Witajcie w ostatnim przedświątecznym sprawozdaniu z najciekawszych newsów minionego tygodnia. Dzisiaj dowiemy się co nieco o niemalże zlikwidowanym mobilnym Windowsie, wcięciu w ekranie Redmi K30 oraz nader interesującym trybie Map Google, który został przygotowany dla użytkowników iPhone-ów. Zapraszam!

 

Windows 10 Mobile ma swoje wady i zalety… jak praktycznie każdy system. Prawda jest taka, że jeszcze wiele osób korzysta ze smartfona, który został wyposażony w ów system operacyjny, ale najpewniej będzie musiała rozważyć przesiadkę na inne urządzenie. Ostateczne zakończenie wsparcia dla mobilnych okienek miało nastąpić 10 grudnia, ale z oficjalnego źródła wiemy, że dzień ten został przesunięty na 14 stycznia 2020 roku. Skąd taka decyzja? Czy ma to związek z uśmierceniem Windowsa 7, które wyznaczono na ten właśnie dzień? Może gigant z Redmond nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, co zrobić z Windows 10 Mobile? Po cichu liczę na porządny zwrot akcji i powrót mobilnych okienek, ale coś czuję, że są to płonne nadzieje.

Na horyzoncie jawi nam się nowe smartfonowe dziecko o nazwie Redmi K30. Jest to kolejne urządzenie robione na modłę rozwiązań innych producentów i chęć odejścia od niezwykle popularnego notcha. Chińczycy postawili na rozwiązanie znane już od Samsunga, choć w nieco innym wydaniu. Otóż, na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z podłużnym wcięciem w prawym rogu ekranu, ale owe wcięcie to tak na prawdę dwie kropki z pustą przestrzenią znajdującą się pomiędzy nimi. Prawda jest taka, że owa przestrzeń jest skrzętnie ukrywana poprzez software urządzenia, co można łatwo dostrzec w ustawieniach modelu Redmi K30. Zaskoczeni?

Wisienką na torcie dzisiejszego materiału jest nowy i zarazem stary tryb dostępny dla użytkowników urządzeń z nadgryzionym jabłuszkiem w logo. Mowa tutaj o trybie incognito, który niedawno pojawił się w mapach Google. Już teraz, użytkownicy ceniący sobie prywatność, będą w stanie korzystać z nawigacji bez pozostawiania śladu po sobie. Czyli, nasza partnerka/partner nie dowie się o nie do końca prawdziwym wyjeździe w sprawach biznesowych. Użytkownicy Androida już od dawna mogą z owego trybu korzystać, ale posiadacze iPhone-ów musieli być nieco bardziej cierpliwi. Czy warto było czekać? Zapraszam Was serdecznie do komentowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish