Jaki smartfon z dobrym aparatem wybrać?

Zrozumiałe jest w pełni, że niekiedy o wyborze modelu smartfona decyduje jakość kamery, a więc możliwości wykonywania zdjęć i filmów. Bywa również i tak, że smartfon odpowiada stawianym przed nim zadaniom tylko wtedy, gdy posiada znakomity aparat – to główne kryterium dla osób, które myślą o wykorzystaniu urządzenia przede wszystkim do rejestracji obrazu.

Smartfony z dobrym aparatem

Mimo iż nawet najlepszy smartfon nie zastąpi profesjonalnej kamery lub specjalistycznego aparatu fotograficznego, to smartfony z najlepszym wyposażeniem oferują dziś jakość obrazu niewiele ustępującą jakości studyjnej. Poza tym – wiedzą o tym wszyscy fachowi fotograficy i kamerzyści – smartfon z dobrym aparatem w niektórych sytuacjach jest lepszym rozwiązaniem niż inny sprzęt, ponieważ zwyczajnie jest urządzeniem mniejszym i bardziej mobilnym. Zaawansowane programy do edycji zdjęć i produkcyjne studia filmowe – tam również korzysta się z obrazu zapisanego na smartfonach. Widzimy więc, że nie jest przesadą myśleć o smartfonie jako narzędziu odpowiedniemu nawet dla zawodowych fotografików.

Wybór smartfona do zdjęć – przykłady

Aby rozjaśnić sytuację osobom, dla których smartfony powinny posiadać najlepsze na rynku rozwiązania dotyczące rejestracji obrazu, podamy dwa przykłady wzorcowych rozwiązań w tym zakresie.

Samsung Galaxy S20 posiada aż trzy obiektywy bardzo wysokiej klasy z rozdzielczością 64MP. Wykonywanie zbliżeń (plan kadru bardzo szczegółowy – szeroka panorama) jest wspomagane przez autorską technologię producenta, więc ustalanie odległości obiektów fotografowanych nie ma praktycznie wpływu na dokładność i ostrość zdjęcia. Trudne z powodu małej ilości światła zdjęcia nocne na tym aparacie są obsługiwane przez specjalny program, więc zawsze udają się znakomicie.

Koniecznie trzeba wspomnieć też o nowym iPhone 12 Pro. To prawdziwy skarb od Apple dla fotografów. Dzięki temu smartfonowi realnie zastępujemy dobrej klasy aparat fotograficzny. Parametry techniczne podzespołów odpowiedzialnych za obraz w aparacie iPhone’a są wręcz zdumiewająco dobre. Skutkuje to wspaniałymi zdjęciami w każdych warunkach oświetlenia, otoczenia i fotografowanych obiektów. iPhone 12 jest zaopatrzony w zestaw obiektywów – to prawdziwa przewaga nad innymi urządzeniami.

Przykładów smartfonów z bardzo rozwiniętymi technologiami przetwarzania obrazu znajdzie się jeszcze kilka, ale dwa wymienione wyżej modele można uznać za wyznaczające standardy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish