Wzmianki dot. nowego „miniacza” od HTC!

evleaks htc one mini2Premiera flagowego smartfonu, tego tajwańskiego producenta miała miejsce pod koniec marca bieżącego roku. Już tego dnia można było się spodziewać, iż firma postąpi identycznie z ogólnoświatowym trendem i wypuści na rynek „flagowca” w wersji nieco pomniejszonej. Zobaczmy, czego będzie można się                                                                                          spodziewać!

 

Na pierwszy rzut oka słuchawka wydaje się być praktycznie identyczna, co jej starszy brat HTC One M8, ale tylko w praktyce. Od razu po obróceniu telefonu widać, że czegoś już brakuje! Brakuje bowiem, dodatkowego obiektywu, który w flagowym smartfonie służył za pomoc w zbieraniu informacji o głębi. Obiektyw może tylko jeden, ale za to „mocniejszy”, gdyż posiada on rozmiar sięgający 13-tu Mpix! To chyba miłe zaskoczenie. Kto wie, może tylko pozorne? ;)

Matryca aparatu głównego jest inna, ale także matryca ekranu uległa niejako zmianie. Tym razem, zamiast 5 cali, dostajemy tylko 4,5 cala przy zachowaniu rozdzielczości HD 720p. Szału nie ma, ale do codziennego użytkowania powinno wystarczyć.

Poznaliśmy zatem zewnętrzne zmiany. Czas na to co czeka nas w środku urządzenia, czyli najważniejsze. Sercem urządzenia stał się procesor czterordzeniowy z rodziny Snapdragon 400 o taktowaniu 1,6 GHz. Dostępna będzie również pamięć operacyjna wynosząca 1GB. Dodatkowo, „HTC One Mini 2” będzie wyposażone w 16GB pamięci wewnętrznej oraz system Android w wersji 4.4 KitKat z nakładką Sense 6.0 od HTC.

I tyle jeśli chodzi o najważniejsze informacje dot. nowego i pomniejszonego flagowego smartfona od HTC. Przyznać musimy, że został on nieco okaleczony z predyspozycji jakie posiada jego docelowa wersja – mając na myśli, podzespoły bazowe. Rzecz jasna, było to do przewidzenia. Choć, nie można tego powiedzieć o japońskim konkurencie – Sony, które wypuściło na rynek Z1 Compact w identycznych właściwościach. Pomijając oczywiście zmniejszony ekran. Może HTC One Mini 2 jest słabą konkurencją dla Sony Z1 Compact, ale być może będzie mógł śmiało rywalizować z LG G2 Mini? Chociaż Koreańczyk może to starcie wygrać niższą ceną…. O tym i o całej reszcie, dowiemy się najpewniej jeszcze w tym miesiącu.

CNET
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish