Krótkie spojrzenie na nadchodzącego iPhone’a 6… to znaczy dwa iPhone’y…

this-is-what-the-iphone-6s-screen-will-look-like-according-to-a-leaked-photo
W ostatnim czasie plotek dot. nowej odsłony flagowego (i jedynego) smartfonu firmy Apple było dostatek. Brakowało natomiast konkretnych i potwierdzonych informacji. Nikt bowiem, do końca nie wiedział, jak będzie prezentować się nowy iPhone.
Teraz już wiemy!

 

 

 

Na jednej z fanowskich stron (której warto zaufać) pojawiła się informacja wraz ze zdjęciami nowego iPhone’a… a konkretnie dwóch. Tak. Obeznani w temacie, zapewne wiedzą, iż gigant z Cupertino już od początku miał w planach wydać dwa modele. Oba będą posiadać „szóstkę” w nazwie, lecz różnić będzie je pewny drobny szczegół… rozmiar. Nie tylko co sam rozmiar, a przekątna ekranu! W pierwszym modelu, będziemy mieli do czynienia z ekranem o rozmiarze 4.7 cali. W drugim zaś, ekran o przekątnej 5.5 cala. Oba ekrany będą posiadały rozdzielczość 1704×906. Czyli o Full HD można będzie zapomnieć. Aczkolwiek, krążą pogłoski o możliwym pojawieniu się rozdzielczości 1080p przy wersji z większym ekranem. Temat póki co, stosunkowo dyskusyjny. Obie matrycy zostaną pokryte szafirem. Ponadto, w nowym nabytku Apple’a, znajdzie się czip A8 o nieco zwiększonej mocy.  Tyle, jak na razie.

 

iphone-6-front iphone-6-rear

 

Ostatnią informacją jest data premiery. Najbardziej obstawianą możliwym terminem zaprezentowania iPhone’a 6 jest jesień tego roku. Prawdopodobnie we wrześniu. Oczywiście, w tym roku ujrzymy tylko model z ekranem 4.7 cala. Drugi zostanie pokazany dopiero na początku 2015 roku. Trzeba będzie okazać nieco cierpliwości. Tym razem, przynajmniej przyjdzie nam czekać na coś choć trochę inaczej wyglądającego od poprzednich iPhone’ów. Ale jak to mówią, po co zmieniać coś co działa/sprzedaje się?

MacRumors
Blog Prospekt Novum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish