Smartfon przyjazny „selfie”?!

HTC-Desire-Eye-2Moda na „pstrykanie” sobie zdjęć wciąż nie ustaje. Okazuje się, że producenci sprzętu starają się nadążać za bieżącym trendem i przykładają coraz większą wagę frontowym kamerkom. W ostatnim czasie, Microsoft promował swoją Lumię 730 pod kryptonimem „selfie”. Jednakże konkurencja również się stara i śpieszy już z alternatywą!

 

 

Przez ostatnie lata kamera znajdująca się na froncie smartfonów, rzadko kiedy znajdowała swoje miejsce, a jeszcze rzadziej konkretne zastosowanie. Jej głównym celem było umożliwienie użytkownikowi prowadzenie wideo-rozmów. Z tego wariantu jednak rzadko kiedy ktokolwiek korzystał z przyczyn raczej wiadomych.

 

mqdefault

 

Jednakże w ciągu ostatniego roku, przednia kamerka nabrała nowego zastosowania. Kiedy to wśród celebrytów narodził się trend na robienie tzw. „selfie”. Myślę, że nikomu nie muszę tłumaczyć na czym owa czynność polega? Tak też myślałem. ;)

 

htc-desire-eye-leak-720x480

 

Wracając do tematu. Idąc z duchem czasu, producencie powoli zwiększają swą uwagę na przednią kamerkę. Do tej pory miały one rozdzielczość od 1 do 2 mpix. Jednakże teraz, rozdzielczość ich jest stopniowo zwiększana, po to by fotki „selfie” prezentowały się jak najlepiej. W Lumii 730 mogliśmy dostrzec kamerkę o rozmiarze 5 mpix. Natomiast tajwański konkurent idzie o krok dalej i postanawia umieścić oczko obiektywu o rozdzielczości 13 mpix! Aby jeszcze spotęgować wasze zdziwienie dodam, iż z tyłu znajdzie się drugi obiektyw aparatu cyfrowego o tym samym rozmiarze! Mało? Oba oczka posiadają doświetlające obraz diody LED! Trzeba przyznać, że HTC poszedł na całość. Ach tak, ów model o tak nietypowym zastosowaniu zwać ma się „Desire Eye” ;)

 

htc-desire-eye-htcfamily-ru

 

Zapewne chcielibyście dowiedzieć się nieco więcej na temat HTC Desire Eye. Już spieszę z informacją. Otóż, urządzenie będzie wyposażone w ekran o przekątnej 5.2 cala w rozdzielczości Full HD. Procesor jaki został zainstalowany to Snapdragon 801. Ponadto na wyposażeniu ten model posiada 2 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Tyle na ten temat. Przynajmniej na razie. Pewnikiem jest, iż HTC Desire Eye zostanie zaprezentowany w tę środę na specjalnym Evencie. Uzbrójmy się zatem w szczyptę cierpliwości. Piszcie w komentarzach co sądzicie na temat tego „wynalazku” ze stajni HTC! Zapraszam także do czytania mych zacnych wypocin na moim blogu Prospekt Novum… ach… skromność aż ze mnie kipi… :D

engadget
Blog Prospekt Novum

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish