LG G Flex 2 – Wygięty Po Raz Drugi | RECENZJA

lg g flex 2LG Flex 2 to druga odsłona smartfona, który zapoczątkował erę wygiętych ekranów. Udoskonalona wersja Flexa to typowa górna półka. Bardzo dobry ekran, topowa specyfikacja oraz kilka smaczków, które zaciekawią niejednego smartfonowego geeka. Zapraszam na recenzję!

Aktualnie Flex 2 odgrywa role flagowca Koreańczyków. Do momentu wprowadzenia G4, to właśnie recenzowany smartfon ma najlepsze podzespoły. Przy pierwszym kontakcie z Flexem, nie zobaczymy specjalnych różnic w stosunku do wersji z października 2013. Bardzo podobny desing, jednak zastosowano kilka chwytów, które mogą się podobać. Przede wszystkim odchudzono i pomniejszono smartfona. Flex 2 w stosunku do poprzednika jest aż o 20 gram lżejszy. Zmniejszono również ekran z 6 cali to 5,5, nie przeszkodziło to jednak w zwiększeniu rozdzielczości ekranu do FullHD 1920×1080 pix. Wykonanie, jak na telefon tej klasy nie zawodzi. Cały czas ciekawostką pozostaje samoregenerujący się tył telefonu. Osobiście jednak nie byłem świadkiem cudownego zaniku rys na nim( podobnie jak to miało miejsce w pierwszej wersji) dlatego trudno mi jednoznacznie powiedzieć, czy jest to chwyt marketingowy czy prawda. Być może, na sprawdzenie tego potrzeba dużo więcej czasu. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o zakrzywionej bryle Flexa. Dzięki temu urządzenie wygodnie trzyma się w ręce a i przy przyłożeniu do ucha , jakby bardziej był dostoswany do głowy dzwoniącego. Po za wspomnianymi zaletami krzywizny, nie zauważyłem dodatkowych funkcji takiego ekranu. Co ważne smartfon sprawia wrażenie dużo mniejszego niż jest w rzeczywistości. Łatwo się z niego korzysta przez co ergonomia stoi na najwyższym poziomie. Dobre zagospodarowanie frontu to też plus, do minimum ograniczono ramki okalające ekran. Całość może się podobać, wszystko świetnie ze sobą współgra a odczucia przy korzystaniu z Flexa są bardzo przyjemne.

lg g flex 2 IMG_2052

 

Na wstępie zdążyłem wspomnieć o specyfikacji. LG Flex 2 może pochwalić nowoczesnym ośmiordzeniowym, 64-bitowym Snapdragonem 810 o taktowaniu 2 Ghz oraz 2 Gb pamięci RAM. Za grafikę odpowiada, również bardzo wydajna grafika Adreno 430. Taki zestaw to prawdziwy Heros na rynku smartfonów. Konkurować mogą z nim tylko najnowsze, aktualne propozycje Samsunga oraz HTC. Flex 2 uruchomi praktycznie wszystko i w każdej ilości. Całość, przy życiu utrzymuje bateria o pojemności 3000 mAh, która starcza, średnio na około 24 godzin intensywnego działania. Jak już zdążyłem wspomnieć, Flex2 wyposażony jest w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości FullHD. Jest to Ekran POLED (Plastic OLED Display). Trzeba przyznać, że panel świeci bardzo dobrze. Kolory są niemal idealnie odwzorowane, chociaż czerń lekko wpada w szarość. Wygięty ekran idealnie sprawdza się przy oglądaniu filmów oraz przeglądaniu internetu. Responsywość panelu stoi na najwyższym poziomie. Wystarczy lekkie muśniecie, aby Flex ochoczo wykonywał nasze polecenia. Na uwagę zasługuje też bardzo dobra odporność na wszelaki brud. Ekran bardzo dobrze radzi sobie z odciskami a przy tym łatwo się czyści.

lg g flex 2

Co z multimediami? LGFlex 2 posiada sprawdzony już aparat o rozdzielczości 13 mpix z stosowanym już od pewnego czasu laserowym autofocusem. Front to kamera o rozdzielczości 2,1 mpix. Przykładowe zdjęcia można podziwiać niżej. Stoją naprawdę na przyzwoitym poziomie. Jedynym mankamentem , który zauważyłem to zbyt wolny autofocus. Nie radził sobiezdecydowanie z postaciami w ruchu. Muzyka to też typowa średnia półka. Tylny głośnik w liczbie – jeden. Dość spory, gra przystępnie, lecz bez żadnej rewelacji. Brak wyraźnych basów i wysokich tonów. Z pomocą idzie wbudowany equalizer w aplikacji muzycznej. Multimedia, choć bardzo dobre to jednak najsłabsze na tle całej reszty.

Przykładowe zdjęcia wykonane LG Flex 2

LG w swoim najnowszym produkcie zastosowało najnowszym system operacyjny Android Lollipop 5.0 w wersji 64-bitowej. System z autorską nakładką od LG, która została nieco odchudzona. Aktualnie nastała moda aby najnowsze wersje systemu były bardzo lekkie i szybkie – zupełnie odwrotnie jak to miało miejsce jeszcze 2 lata temu, gdzie szczególnie Samsung znacznie przeciążał swoje nakładki co miało konsekwencje w późniejszym działaniu urządzeń. Z ciekawszych opcji o których mogę opowiedzieć to funkcja GlanceViev. Dzięki tej opcji na wygaszonym ekranie możemy po przeciągnięciu palcem w dół zobaczyć…aktualną godzinę. Funkcja niby prosta i prymitywna, lecz po oderwaniu palca ekran nadal jest wyłączony. Taki zabieg pozwala Flexowi zaoszczędzić sporo baterii. Każde pełne odblokowanie ekranu to napędzanie kilku procesów a co za tym idzie znaczne ubytki prądu – sposób prosty a jak przydatny. Oczywiście nie zabrakło funkcji atrakcyjnego odblokowywania telefonu –Knockcode.

lg g flex 2

LgFlex 2 wyposażony jest w moduł szybkiego internetu LTE oraz standardowe Bluetooth 4.1, Wi-FI, GPS wraz z GLONASS oraz podczerwień. Czyli standard jak na tę klasę telefonu. Bez problemu też prześlemy obraz poprzez funkcje DLNA.

Sprawdź aktualną cenę na Ceneo.pl

Podsumowując. LG G Flex nie jest już takim egzotycznym smartfonem jak to miało miejsce rok temu. Wygięty ekran nie szokuje, choć nadal pozostaje ciekawostką na rynku telekomunikacyjnym. Flex2 to udany smartfon z bardzo dobrą specyfikacją i nietuzinkowym wyglądem. Cena jak za taki produkt w miarę rozsądna jednak nadal przekraczająca 2 tys zł. Osobiście polecam, jeżeli najnowsze flagowce innych producentów Wam nie leżą a poszukujecie pewnej świeżości to Flex będzie optymalnym wyborem.

Jak zawsze zapraszam na film.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish